Dolandırıcılık ve Sahtekarlık ile İlgili Güvenlik Bilgilendirmesi

Dolandırıcılık ve Sahtekarlık ile İlgili Güvenlik Bilgilendirmesi

TurkOnay olarak müşterilerimizin kişisel verilerinin güvenliği için üst düzey önlemler alınmaktadır. Müşterilerimizin de kişisel ve hassas ödeme verilerinin gizliliğini ve güvenliğini sağlamak üzere sunduğumuz hizmetlere ilişkin alması gereken önlemler aşağıdaki gibidir;

 

  • TurkOnay hesabınızda kullanıcı adı/şifre belirlerken isim, doğum tarihi gibi kolay tahmin edilebilir bilgilerden şifre belirlemeyin. Kişisel bilgilerinizi veya Şifre’nizi gizli tutun, kimseyle paylaşmayın.
  • Şifrelerinizi hiçbir sebeple bilgisayarınızda, cep telefonunuzda, elektronik posta kutunuzda, mail adresinizde açık olarak bulundurmayın.
  • Sizi arayan ve kendilerini avukat, polis, savcı, bankacı, sigortacı gibi tanıtan, sosyal medya/e-posta üzerinden arkadaşınız ya da ticaret yaptığınız şirket gibi davranan dolandırıcılar olabilir. Sizi arayan kişilerle kişisel ve şifre bilgilerinizi paylaşmayın.
  • Kullandığınız bilgisayar veya tablet, cep telefonu gibi mobil cihazlarınızda güvenilir yazılım firmalarına ait güncel güvenlik yamalarının kurulu olduğundan emin olun.
  • Tanımadığınız kişilerden gelen ve size cazip teklifler ve vaatler sunan e-posta ve SMS'lerdeki linklere tıklamayın.
  • TurkOnay uygulamalarını kullanırken güvenli bağlantı kurduğunuzdan emin olun. Güvenli bağlantı kurup kurmadığınızı kontrol etmek için web tarayıcınızın adres çubuğunda yazan adresi kontrol ederek https:// ile başladığını kontrol edin.

 

Şifrelerinizin veya kişisel bilgilerinizin yetkisiz kişilerin eline geçtiğinizi düşünüyorsanız mim@turkonay.com.tr elektronik posta adresinden veya 90 850 474 2223 numaralı telefondan bizimle iletişime geçin.